Hizmetlerimiz
Hizmetler

Hammadde Hazırlama Süreci

Bu sürecin ilk aşaması, kullanılacak hammaddelerin, ilk kırma işleminin yapılması ve stoklanmasıdır. Kırma işleminde kullanılacak kırıcı tipi ve kapasitesi, hammaddenin yapısına uygun olarak tespit edilir.
İkinci aşama, hammadde kimyasal kompozisyonuna bağlı olarak belirlenen miktarlarda alınan hammaddelerin birlikte öğütülmesidir. Bu safhada kullanılan ana ekipman, hammadde değirmenidir. Hammadde özellikleri, kapasite, yer, enerji maliyeti ve benzeri şartlar dikkate alınarak, bilyalı veya dik değirmen kullanılabilmektedir. Öğütme devresinde, roller preslerin ön öğütücü olarak kullanılması oldukça yaygındır. Bu sayade, öğütme için harcanan birim enerjide önemli ölçüde azalma sağlanabilmektedir.
Son aşama, öğütülmüş hammaddelerin karışımından oluşan ve farin olarak adlandırılan bu ara hammaddenin homojen bir karışım haline getirilerek, farin silolarında stoklanmasıdır. Homojenizasyon işlemi, fabrika şartlarına bağlı olarak hava ile veya mekanik karıştırma yolu ile sağlanabilmektedir.
Yukarıda özetlenen ana süreç aşamalarına ek olarak; seperasyon, filtrasyon gibi yardımcı prosesler ile dozaj bant kantarı, filtre sistemleri, bantlı konveyör, apron feeder, kovalı elevatör gibi çeşitli taşıma sistemleri, flowmetre, yıldız besleyici ve çeşitli klepeler gibi pek çok yardımcı ekipman hammadde hazırlama süreci içerisinde yer almaktadır.

Hammadde Hazırlama Ünitelerinin Kurulması Ve İşletilmesi
NS Nur Mühendislik, komple hammadde ünitelerini projelendirip, anahtar teslimi kurulumunu yapacak bilgi ve tecrübeye sahiptir. Değirmen, Roller Pres, Kırıcı gibi ekipmanları, dünya çapında güvenilirliğe sahip, konusunda uzman olan partner firmalarından tedarik etmektedir. Dozaj bant kantarı, jet pulse torbalı filtre, flowmetre, yıldız besleyici, bant kantarı, klepeler, apron feeder, bantlı konveyör, elevatör gibi yardımcı ekipmanların tamamını ise kendi fabrikasında üretmektedir. Komple sistem otomasyonu ile ilgili donanım ve yazılım da şirket bünyesinde hazırlanmaktadır. Hazır malzeme konusunda ise, Siemens, ABB gibi dünyaca meşhur markalar tercih edilmektedir.
NS Nur Mühendisliğin; mekanik, elektrik ve otomasyon konularında imalatçı konumunda olması, projelendirme, imalat ve montaj konularında en üst seviyede kalitenin en ekonomik şartlarda sağlanmasına imkan vermektedir. Bunun yanında, işletme aşamasında oluşabilecek problemlerin çözümü ve yedek parça temini açısından da büyük bir avantaj sağlamaktadır.
 

NS NUR LTD ŞTİ
Adres : Via Flat İş Merkezi Nergis Sokak Beştepe Mah No:7/19 - Söğütözü / Ankara / TURKEY
Tel : +90 312 945 06 38     Fax : +90 312 219 03 71
Mail : info@nsnur.com.tr
Copyright 2016 Her Hakkı Saklıdır
Web Tasarım Teknobay